Jak poprawić wiarygodność kredytową?

5
(1)

Planujesz wziąć kredyt hipoteczny, bo wiesz, że masz dobrą zdolność kredytową? To jeszcze nie wszystko, co wpłynie na przydzielenie Ci kredytu! Liczy się również wiarygodność kredytowa, która pozwala uzyskać kredyt na atrakcyjnych warunkach. Jak zadbać o dobrą wiarygodność kredytową, aby cieszyć się niskimi ratami kredytu hipotecznego? Oto kilka istotnych wskazówek!

Bez historii kredytowej, trudno o wiarygodność

Kredyt, zakup na raty czy karta kredytowa – jeśli nigdy nie korzystaliśmy z żadnych pożyczonych pieniędzy, nie posiadamy też żadnej historii kredytowej. Z perspektywy wiarygodności kredytowej jest to bardzo złe. Skąd kredytodawca ma wiedzieć, czy będziesz spłacać kredyt hipoteczny na czas? Dlatego warto zadbać o to, aby mieć swoją historię kredytową.

Stwórz swoją historię kredytową

Zanim weźmiesz duży kredyt, dobrze jest budować swoją historię w Biurze Informacji Kredytowej. Nawet jeśli masz wystarczającą ilość pieniędzy, aby zakupić jakiś produkt za gotówkę, nabądź go na raty. Najatrakcyjniejszą opcją są raty 0%, czyli takie, do których nie nalicza się odsetek. Inną możliwością jest wniosek o limit na koncie osobistym czy też karta kredytowa.

Spłacaj swoje zobowiązania na czas

Aby Twoje działania poprawiły wiarygodność kredytową, musisz spłacać wszelkie zobowiązania kredytowe na czas. Tylko w ten sposób zyskasz punkty, które wpłyną pozytywnie na Twoją wiarygodność wobec banków. Co ważne, zanim zawnioskujesz o kredyt hipoteczny, spłać wszelkie swoje zobowiązania kredytowe oraz zrezygnuj z karty kredytowej czy limitu na koncie osobistym.

Wyraź zgodę na przetwarzanie danych w BIK

Na nic jednak budowanie pozytywnej historii kredytowej, jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych przez BIK. Po zakończeniu swoich zobowiązań, dane o pożyczkach spłacanych zawsze w terminie, po prostu znikną. Jeśli wyrazisz zgodę na przetwarzanie danych o dobrej historii kredytowej, zwiększysz swoją wiarygodność kredytową!

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *