Pozbądź się nadmiaru, czyli jak zapanować nad bałaganem i mieć dobre samopoczucie

4.9
(26)

Niepotrzebne, zbierające kurz bibeloty, niedomykająca się szafa z ubraniami czy stare pamiątki, których od zawsze żal Ci wyrzucić – jeśli te sytuacje dotyczą właśnie Ciebie, masz problem z nadmiarem w swoim domu! W praktyce oznacza to zwykle, że nie tylko ciężko zachować Ci porządek, ale też źle się czujesz w przestrzeniach swojego mieszkania. Pozbądź się nadmiaru, a zrobisz porządek nie tylko w domu. Poprawisz też samopoczucie i oczyścisz swój umysł z negatywnych emocji. Oto kilka praktycznych wskazówek!

Wyrzuć niepotrzebne

Zepsute, niedziałające, podarte lub po prostu bardzo zniszczone – wszystkie tego typu przedmioty, bez względu czy to akcesoria kuchenne, ubrania czy też dziecięce zabawki, trzeba bezwzględnie wyrzucić. To właśnie brak umiejętności pozbywania się tego, co nie spełnia już swojej roli, jest jednym z głównych powodów nadmiaru w domu!

Pozbądź się sentymentów

O ile niektóre rzeczy mogą być po prostu przydatne w codziennym życiu, tak istnieje grupa przedmiotów, które właściwie nie spełniają innej funkcji, niż tylko ozdoby czy pamiątki. Zastanów się jednak, czy wszystkie tego typu przedmioty są na pewno estetyczne lub przywołują miłe skojarzenia? Jeśli nie, czas się z nimi rozstać! Pozbądź się sentymentów do rzeczy, które niczego już nie wnoszą do Twojego życia. Nie miej też wyrzutów sumienia, aby pozbyć się nietrafionych prezentów!

Kupuj mniej

Pozbywanie się nie wystarczy, jeśli w szybkim tempie nabywasz nowe rzeczy. Raz odzyskaną przestrzeń szybko możesz zagracić, gdy nie zmienisz swoich nawyków zakupowych. Zanim wydasz pieniądze na nowe ubrania, akcesoria czy jakikolwiek inny przedmiot, zastanów się, czy na pewno tego potrzebujesz. Być może posiadasz już rzeczy, które świetnie spełniają tę samą funkcję? A może to wyłącznie zły nastrój i złudzenie, że nowym zakupem poprawisz swoje samopoczucie? Jeśli racjonalnie zaczniesz podchodzić do zakupów, z łatwością utrzymasz porządek, zarówno w domu, jak też w swojej głowie!

Jak oceniasz artykuł?

4.9 / 5. 26

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *